COVID-19 HYGIENE MANIFEST

GAZİANTEP BEY KONAĞI COVİD_19 HİJYEN MANİFESTOSU

Sevgili konuklarımız; her bir karesini sizler için özenle işlediğimiz Gaziantep Bey Konağı ülkemizin ve dünyanın da içinde bulunduğu COVİD_19 pandemi sürecinde en korunaklı yerlerimiz olan evlerimiz düzeyinde sizlere hizmet vermeye, unutulmaz anılar ve tatlar yaşatan bir dünya olmaya devam ediyor.

Her şartta politikamız; sunduğumuz tüm hizmetlerde katılımcı, şeffaf ve hesap verebilirlik ilkelerine bağlı kalarak çalışan ve konuklarımızın ihtiyaç ve beklentisi doğrultusun da hareket etmektir. COVİD_19 süresinde ilkelerimize sadık kalınacaktır.

Ulusal basın seyahat ekleri çalışmaları ile de COVİD_19 süresinde Türkiye de ilk 20 izole oteller arasında yer almaktayız.

Edindiğimiz belgeler ile ; İSO 9000 / 9001 Kalite Yönetim Sistemi, İSO 2200 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikaları ile TSE standartlarında sorumluluklarımızın bilincinde olarak TC İçişleri Bakanlığı , TC Sağlık Balanlığı ,TC Turizm Bakanlığı , Dünya Sağlık Örgütü ( WHO ) ve Gaziantep Büyükşehir Belediyemiz ( GBB ) tavsiyeleri doğrultusunda Gaziantep Bey Konağı’nda COVİD_19 önlemleri özenle alınmıştır.Güvenli Turizm Belgesi hazırlığımız devam etmek ile birlikte , Gaziantep Büyükşehir Belediyemiz den alacağımız ‘’ Fıstık Gibi ‘’ Sertifikası için personelimizin hijyen eğitimi devam etmektedir.

ÇALIŞANLARIMIZIN HAZIRLIK SÜRECİ

Çalışanlarımız işe başlamadan önce genel sağlık kontrolünden geçmekte dijital temazsız termometre ile ateşleri ölçülmekte, kayıt altına alınmaktadır.Ateşi 38ºC ve üstünde çıkan çalışanımız girişten uzaklaştırılıp bekletilmekte, 15 dakika sonra tekrar ateşi ölçülmekte uygun bulunduğu taktirde tesise kabul edilmektedir. Aynı işlem çıkış sırasında da yapılmaktadır.

Belirtileri taşıyacak personelimiz olduğu taktirde tesise kabul edilmeyecek, en yakın sağlık kurumuna yönlendirilerek durumu takibe alınacaktır.

pandemi hijyen konlu eğitimler verilmiş, değerlendirmeleri yapılmıştır. Eğitimler 15 günde bir değerlendirilecek ve süreç boyunca gerekli güncellemeler ile eğitimler tekrar verilecektir.eğitimlerimiz uygulamalı ve çalışanlarımızı sıkmadan, motivasyonlarını yüksek tutmaya özen göstererek verilmektedir.

Çalışanlarımızın kişisel hijyen kurallarına uyması için gerekli ortam malzemeler sağlanmış ve üniformaları günlük kontrol edilmekte vardiya öncesi dezenfekte edilmektedir. Ortak kullanım alanlarına maske, eldiven, kolonya ve dezenfektan yerleştirilmiş sağlık için tedbir gerekir denmiştir.

Çalışanlarımız ortak kullanım alanları ve misafirlerimizin ağırlandığı lobi, avlu alanlarında sosyal mesafe planı konusunda bilgilendirilmiştir.

Oluşturduğumuz filyasyon uygulaması sayesinde personelimizin mesai dışında gittiği yerler ve temasta bulunduğu kişilerin kaydı tutulmakta, gerekli durumlarda gıda güvenliği ekibimiz tarafından kontrol edilmektedir.

KONUK KABUL SÜRECİ

Konuklarımız girişte görevli personelimiz tarafından karşılanarak izni alındıktan sonra ateş ölçümü, kişisel bilgileri, seyahat geçişmişi, ikametğah adresi ve iletişim bilgisi kayıt altına alınmaktadır .

Tesisimizin girişinde temassız el defektan cihazı, galoşmatik, maske, eldiven bulunmaktadır.

Konuklarımızın giriş işlemleri sonrası valizleri makinası ile sterilize edilmektedir dezenfekte edilip odalarına teslim edilmektedir .

Ödeme sistemi olarak temassız özelliği kullanılacak, eğer yok ise tek kullanımlık hijyen meteryalleri aracılığıyla ödeme alınacaktır.

ODALARIMIZ

Misafir odalarımızda amacımız sizlerin hijyenik, tertemiz ve konforlu bir mekanda konaklama yapmanızı sağlamaktır.

Odanızın temizliğinde görevli kat hizmetleri çalışanlarımız her odada ellerini yıkayarak yeni galoş, eldiven, maske ve bone kullanmaktadır.

Oda temizliklerinde hastane tipi TSE ve CE belgeli dezenfektanlar kullanılmaktadır. Odalarda eller ile dokunulan kapı kolları, gardırop kapı ve çekmece kulpları bataryalar, elektrik düğmeleri, su ısıtıcısı, mini bar, telefon ahizesi, TV ve klima kumandaları özel olarak dezenfekte edilmektedir. Bütün temizlik işlemleri bittikten sonra odalarımız ULV makinası ile sterilize edilmektedir ve sonrasında havalandırılmaktadır.

Odaların temizliğinde kullan-at anti bakteriyel temizlik bezleri kullanılmaktadır.

Tekstil ve linen ürünlerimiz 90°C sıcaklıkta yıkanmaktadır ve kapaklı dolaplarda muhafaza edilmektedir.

Çöp kovaları ve kullanılan diğer temizlik ekipmanları her check-out sonrasında dezenfekte edilmektedir.

Odalardaki klimaların filtreleri her check-out sonrasında dezenfektanlar ile yıkanmaktadır.

Odalarda tek kullanımlık dezenfekte edilmiş buklet malzemeleri kullanılmaktadır. Kalan buklet malzemeleri, tuvalet kağıdı gibi ürünler atılmaktadır.

Odalarınızdaki fincanlar ve bardaklar yüksek sıcaklıkta bulaşık makinasında yıkanmaktadır. İsteğe bağlı olarak tek kullanımlık bardaklar verilmektedir.

Odalarınızda tek kullanımlık şişeli ve paketli ikramlarımız özel olarak dezenfekte edilmektedir.

Odanıza girişten önce maske, eldiven, hijyen mendili ve dezenfektandan oluşan hijyen kiti konulmaktadır.

GENEL MEKAN VE ORTAK ALANLARIMIZ

Otelimizin tüm alanlarında uluslararası TSE ve CE sertifikalı hastane tipi temizlik ve dezenfeksiyon ürünleri kullanılmaktadır.

Otelin konuk temas noktalarında el dezenfektanları bulunmaktadır.

Tüm genel alanlarda ve tuvaletlerimizde temas seviyesi yüksek olan kapı kolları, korkuluklar, lavabolar, bataryalar, klozetlerin temizliği her zaman olduğu gibi su ve deterjana ek olarak 10/1 sulandırılmış çamaşır suyu ile sık sık yapılmaktadır. Bu temizlikten sonra özel olarak dezenfekte edilmektedir. Personelimiz bu işlemleri koruyucu ekipmanlarla yapmaktadır.

Sosyal alanlarda bulunan masa, sandalye ve oturma gruplarımız 2 metre kuralına uygun olarak yerleştirilmiştir.

Atık yönetimi, ilgili mevzuatlara uygun olarak hazırlanmış ve prosedürlere göre uygulanmaktadır.

MUTFAK

Üretim alanları girişlerinde el dezenfektanları ve hijyen paspasları bulunmaktadır.

Mutfak ekibi;

Üniforma, maske, bone, eldiven ve sadece mutfakta kullanılan hijyen terliklerle çalışmaktadır. Mutfakta fiziksel mesafeye dikkat edilerek çalışılmaktadır.

Her gün mesai başlangıçlarında yıkanmış ve dezenfekte edilmiş temiz üniformalarını giymektedirler ve yüzük vb. aksesuarlar ile çalışmamaktadırlar.

Bütün personellerimiz gibi mesai saatleri içerisinde işletme dışına çıkmamaktadırlar.

Kullanılan tezgahlar, ekipman ve makineleri her kullanım öncesi ve sonrası temizlenmekte ve dezenfekte edilmektedir.

Rutin temizlik planlarına ek olarak üretim alanlarında gün sonu uygulaması olarak, detay alan temizlik ve dezenfeksiyonu yapılmaktadır.

Yiyecek üretim alanlarına mutfak ekibi dışında kimse girmemektedir.

Mutfak soğuk hava ve kuru depolarında düzenli aralıklarla içeriğine bağlı olarak sık sık temizlik ve dezenfeksiyonu yapılmaktadır.

Bütün ürünlerin SKT etiketleri bulunmakta ve her sabah düzenli olarak kontrol edilmektedir. Meyve ve sebzelerin dezenfeksiyonu her kullanımdan önce yapılmaktadır.

Mutfağımızda daha önceden olduğu gibi yöresel ve geleneksel yöntemlerle üretilmiş doğal tarım ürünler tercih ediyoruz. Kullandığımız kahvaltılık ürünleri, et ürünleri, sebze ve meyveleri taze olarak tedarik ediyoruz.

Bulaşık makinelerimizde yıkama 60- 65 °C, durulama 80-85°C sıcaklıkta yapılmaktadır. Bulaşık makinelerinin yıkama suyu günlük sık sık kullanım durumuna göre değiştirilmektedir.

MAL KABUL VE DEPOLAMA

Otelimiz tarafından satın alınan bütün ürünler içeri alınmadan önce kolilerinden çıkarılıp, dezenfekte edilmiş özel kasalarla taşınmaktadır.

Tedarikçilerin hiç birisi tesis içerisine alınmamaktadır. Açık alanda ateş ölçümleri temassız yapılıp firma adı iletişim bilgisi ile kayıt altında tutulmaktadır.

Mal kabulü ve depolama prosedürü, gıda mühendisi kontrolünde uygun koruma ekipmanı giymiş personeller tarafından yapılmaktadır.

Gıda mühendisinin onayıyla kabul edilen ürünler, etiketlenip dezenfekte edildikten sonra depolara kaldırılmaktadır.

Doğrudan misafir tüketimine sunulacak olan ürünler, uygun dezenfektan ile arındırıldıktan sonra kullanıma sunulmaktadır.

SERVİS

Servis personeli üniformaları, maske, yüz siperliği, eldiven ile çalışmaktadır. Mesai saatleri dışında üniformaları ile dışarıya çıkmamaktadırlar.

Servis malzemelerin hepsi kapalı dolap ve raflarda muhafaza edilmektedir.

Servis personeli her servisten önce ellerini sabunla yıkayarak, yeni eldiven ile servis yapmaktadır. Temiz eldiven değişimi misafirin görebileceği şekilde uygun şartlarda yapılmaktadır. Masa düzeni 2 metre mesafe kuralına uygun olarak yapılmıştır.

Servis alanları her gün kahvaltı servisi ve 5 çayı servisi başlamadan dezenfekte edilmektedir. Masalar ve sandalyeler her kullanımdan sonra dezenfekte edilmektedir.

DANIŞMA HATTI VE ÇAĞI MERKEZİ

Sağlık Bakanlığı Covid-19 Danışma Hattı....................................184

Acil Çağrı Merkezi..........................................................................112

EN YAKIN HASTANELER

Özel Hayat Hastanesi ……………………….. Tel : 0342 230 6060 … Mesafe : 350 metre

Özel Sevgi Hastanesi ………………………...Tel : 0342 220 6060 … Mesafe : 500 metre

Özel Tam- Med Hastanesi ……………………Tel : 0342 252 5252 …Mesafe : 700 metre

MMT Amerikan Hastanesi …………………..Tel : 0342 220 0211 …Mesafe : 750 metre

Dr Ersin Arslan Eğitim Hastanesi……………Tel : 0342 221 0700 …Mesafe : 750 metre

Özel Hatem Hastanesi ……………………….Tel : 0342 220 1515 …Mesafe :1200 metre

SANKO Ünv. Hastanesi …………………….Tel : 0342 211 5000 …Mesafe 1800 metre

Özel Deva Hastanesi ………………………. Tel : 0342 211 9900 …Mesafe 3100 metre

Şahinbey Uygulama ve araştırma Hastanesi Tel : 0342 360 6060 …Mesafe 5700 metre

EN YAKIN ECZANELER

Çınarlı Eczanesi …………….. Tel : 0342 232 6286 .. . Mesafe 200 metre

Keleş Eczanesi ………………..Tel : 0545 798 6633 … Mesafe : 87 metre

Özgür Eczanesi ……………… Tel : 0342 220 0802 … Mesafe : 160 metre

Balık Eczanesi ………………. Tel : 0342 231 3440 … Mesafe : 170 metre

SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİZ